Akcionáři Monety schválili dividendu devět korun za akcii

V úterý proběhla valná hromada Moneta Money Bank, která patří mezi šestici největších v tuzemsku působících bank a která zároveň – jako jediná – není většinově vlastněna „matkou“ ze zahraničí. S tím samozřejmě souvisí i odliv dividend mimo naši státní kasu. A nejde o malé peníze, za loňský rok to bylo přes sto miliard korun ze všech zhruba padesáti bank působících v Česku.
Čistý zisk Monety za loňský rok bude rozdělen mezi akcionáře formou dividendy ve výši devíti korun na akcii. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Jak redakci portálu Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) sdělila Zuzana Filipová, která v Monetě odpovídá mimo jiné za komunikaci, valná hromada schválila konsolidovanou a individuální účetní závěrku a rozdělení čistého zisku banky za loňský rok v celkové výši 5,4 miliardy korun, z něhož se, v objemu 4,6 miliardy, vyplatí dividenda ve výši devět korun na akcii.

Zbylých 0,8 miliardy korun bude převedeno na účet nerozděleného zisku z minulých let. „Právo na dividendu budou mít ti akcionáři, kteří budou zapsáni v Centrálním depozitáři cenných papírů k rozhodnému dni 29. dubna 2024 jako akcionáři banky. Dividenda bude vyplacena bezhotovostně 21. května 2024,“ informovala Filipová.

„Akcionáři banky schválili návrh dividendy představenstva banky ve výši devíti korun na jednu akcii. Rozhodný den je pondělí 29. dubna 2024. To znamená, že ve čtvrtek 25. dubna se budou akcie Monety naposledy obchodovat s právem na tuto dividendu. Výplata začne 21. května 2024,“ sdělil naší redakci analytik Komerční banky Bohumil Trampota.

Akcionáři, jak uvedla mluvčí banky Filipová, zároveň odsouhlasili konsolidovanou i individuální účetní závěrku banky za loňský rok a schválili společnost Deloitte Audit coby auditora pro letošní rok. Úterní valné hromady se zúčastnili akcionáři držící 74,59 procenta akcií oprávněných hlasovat. Valná hromada tak byla usnášeníschopná.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB