Dogecoin minulý týden vzrostl o 25 % na základě zvěstí o platbách na platformě X

Názor
Doge (dogecoin) patřil minulý týden k těm, kterým se dařilo nejlépe, a zaznamenal 25% rally. Jak informoval server Decrypt, k pohybu na Doge minulý týden došlo poté, co chatbot Grok s umělou inteligencí společnosti X některým uživatelům sdělil, že platby v dogecoinu na platformě X jsou možné.
Dogecoin letos vzrostl o 150 procent, zatímco například zavedenější kryptoměny, jako bitcoin a ethereum, vzrostly pouze o 70 procent. Ilustrační foto: Pixabay.com

Jde však pravděpodobně o výsledek iluze umělé inteligence, protože žádná platební funkce pro dogecoin nebyla oficiálně povolena. Přesto to nezabránilo růstu ceny.

Memecoiny patří i nadále k nejvýkonnějším kryptoměnám tohoto roku, jsou však vysoce spekulativní. Dogecoin letos vzrostl o 150 procent, zatímco například zavedenější kryptoměny, jako bitcoin a ethereum, vzrostly pouze o 70 procent.

PSALI JSME:
Kryptoměny dobývají investiční svět

Bitcoin Cash (BCH) se minulý týden stal dalším nejúspěšnějším titulem a vzrostl o 40 procent, pravděpodobně v očekávání vlastní reakce na snížení odměn za blok na polovinu, k němuž mělo dojít 2. dubna.

Podobně jako v případě bitcoinu se odměna za blok v blockchainu Bitcoin Cash sníží z 6,25 BCH na 3,125 BCH. Bitcoin Cash vznikl v roce 2017 v důsledku tzv. hard forku z původního bitcoinového blockchainu (jde o trvalé oddělení nového blockchainu od toho původního, pozn. red.).

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Na burze v USA se začíná obchodovat s fondy, které investují do bitcoinu. Evropané ostrouhají

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investiční horečka v prvním čtvrtletí roku

Uplynulý kvartál byl z pohledu světových burz skutečně výjimečný. Řada aktiv významně vzrostla na hodnotě a tato mohutná „rally“ často připomínala technologickou „dot-com bubble“ z konce minulého tisíciletí. …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rakovina plic zabije 85 procent pacientů, jejich šance se ale zvyšuje

Analýza
Každý rok onemocní v Česku rakovinou plic okolo šesti tisíc lidí, přičemž 85 procent z nich dříve nebo později této chorobě podlehne. I tak se díky rozvoji moderní medicíny vyhlídky pacientů na přežití nebo prodloužení kvalitního života neustále zlepšují. Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) byly u toho, když specialisté některé moderní trendy představovali.