Generali má celosvětově novou organizační strukturu

Správní rada společnosti Generali schválila tento týden na svém zasedání novou organizační strukturu, která odráží hlavní aktivity skupiny tak, jak je navrhl její generální ředitel Philippe Donnet. Od letošního června bude skupina, jejíž součástí je také Generali Česká pojišťovna, fungovat jako diverzifikovaná finanční skupina zaměřená na dvě hlavní oblasti – pojištění a správu aktiv.
Správní rada společnosti Generali schválila tento týden novou organizační strukturu, která odráží hlavní aktivity skupiny tak, jak je navrhl její generální ředitel Philippe Donnet. Ilustrační foto: FAEI.cz

„Tato transformační změna struktury je navržena tak, aby ještě více urychlila růst a efektivněji řešila klíčové obchodní priority, a to plně v souladu s ambicemi strategického plánu Skupiny „LifeTime Partner 24: Na cestě k růstu“, informoval redakci Finančních a ekonomických informací Jan Marek, tiskový mluvčí společnosti Generali Česká pojišťovna.

Nová struktura má podle tiskové zprávy, kterou má redakci k dispozici, „vytvořit pevný základ pro další úspěch a inovace, zajišťuje schopnost skupiny účinněji využívat obchodní příležitosti a připravuje ji na budoucí strategie“. Divize Pojištění, kterou povede Giulio Terzariol, bude řídit výkonnost pojišťovacího byznysu napříč světem, zlepšovat koordinaci, strategické sladění a těsnější propojení s trhy.

PSALI JSME:
Skupina Generali oznámila plán na odkup akcií v hodnotě 500 milionů eur

Jaime Anchústegui, současný CEO jednotky International, byl jmenován zástupcem CEO divize Pojištění. Bude přímo podřízen Terzariolovi a bude jej zastupovat v místních správních orgánech, řídit strategická partnerství a společné podniky a rovněž řídit globální pojišťovací projekty v rámci divize. Giovanni Liverani, současný CEO Německa, Rakouska a Švýcarska převezme nové odpovědnosti.

Generali Investments Holding (GIH), který nahradí stávající obchodní jednotku pro správu aktiv a majetku, bude řídit všechny globální aktivity správy aktiv ve skupině s výjimkou vybraných operací, a to zejména těch v Číně. Povede je Carlo Trabattoni jako CEO, jenž si současně zachová pozici CEO a předsedy představenstva společnosti Conning Holdings Limited.

PSALI JSME:
Skupina Generali je v nejlepší kondici v historii. Loni dosáhla rekordních výsledků

„GIH se bude zaměřovat na poskytování služeb stávajícím klientům a zároveň na rozvoj obchodu s klienty třetích stran na celosvětové úrovni. Stane se tak pomocí stávajících i nových investičních dovedností, rovněž využitím akvizice společnosti Conning Holdings Limited včetně jejích poboček a také díky dlouhodobému partnerství s Cathay Life,“ upřesnil mluvčí tuzemské Generali Jan Marek.

„Skupina Generali úspěšně rozšířila svou činnost na globální úrovni a stala se integrovaným hráčem v oblasti pojištění a správy aktiv, disponuje solidní finanční pozicí a silným zaměřením na inovace a udržitelnost,“ uvedl v tiskové zprávě k nové organizační struktuře Philippe Donnet generální ředitel skupiny Generali.

PSALI JSME:
Český pojistný trh bude mít nového lídra

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Společnost Holcim zveřejnila výsledky za rok 2023

Švýcarská společnost Holcim, přední světový výrobce cementu a stavebních materiálů, která v současnosti celosvětově zaměstnává 60 000 lidí, oznámila výsledky za rok 2023, informovala tuzemská pobočka firmy redakci …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB