Letní „hračku pro dospělé“ pořídíte od dvaceti tisíc. Ojetý kabriolet ale může stát i přes deset milionů

Pokud nedáte bez čtyř kol ani krok a současně chcete (nejen) na silnici zaujmout, je ten nejvyšší čas poohlédnout se na letošní léto po nějakém tom kabrioletu. Mnohdy sice jde o velmi nepraktická auta jen s dvěma sedadly a s kufrem, do něhož se vejdou tak akorát dvě palubní zavazadla do letadla, ale všechny jejich nevýhody vyvažuje to, že kabriolety jsou prostě stylové.
Lamborghini Aventador s 639 najetými kilometry je za 13 690 000 korun aktuálně nejdražším nabízeným ojetým kabrioletem v Česku. Podle prodejce je u vozu možnost odpočtu DPH. Reprofoto: sauto.cz

Snad ve všech autobazarech v Česku na jaře registrují zvýšenou poptávku po automobilech se stahovací střechou. „Kabriolety jsou spíše hračkou pro dospělé,“ říká Karolína Topolová, šéfka mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO s tím, že se na jaře snaží rozšiřovat nabídku těchto vozů. Minulý týden bylo v nabídce „áček“ 34 kabrioletů s cenou od 44 tisíc (za Opel Tigra 1.8 z roku 2006 a 82 tisíci najetými kilometry) do 890 tis. Kč za tři roky starý Mercedes-Benz E 400 Cabrio v benzínu, s automatem a nájezdem 27 530 kilometrů.

Pro srovnání: Na inzertním serveru sauto.cz jste si minulý týden mohli vybrat z 1278 inzerovaných kabrioletů. Z necelých 86 tisíc automobilových inzerátů zde vozy se stahovací střechou představují pouhé jedno a půl procenta. Čtyři nejlevnější kabriolety se nabízejí s cenou těsně pod 20 tisíc korun, zatímco čtyři nejdražší nepořídíte pod deset milionů. Nejdražším inzerovaným vozem je pak předváděcí Lamborghini Aventador s 639 najetými kilometry za 13 690 000 Kč.

PSALI JSME:
I nad ojetinou může soused zblednout závistí, zvlášť když je to Bentley

Polovinu toho, co je aktuálně v nabídce na jednom z inzertních serverů, nabídl největší tuzemský prodejce ojetin od roku 2014. Šlo celkem o 630 kabrioletů s průměrnou cenou 275 000 korun, uvedla v tiskové zprávě společnost AURES Holdings, provozovatel mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO.

Drtivou převahu u nabízených automobilů měly podle zprávy vozy s benzínovým motorem (82 %). Zbývajících 18 % představovaly kabriolety s naftovým agregátem. „Kabriolety jsou specifickou skupinou vozů, kterou vyhledávají především motorističtí nadšenci. Otevřené a sportovní vozy rozhodně netvoří velkou část naší široké nabídky, protože jde spíše o hračky pro dospělé,“ říká Topolová.

PSALI JSME:
Trh s ojetými auty? Lidé si jich mezi sebou za rok prodají více než všechny tuzemské autobazary

Faktem je, že z 9157 vozů, které minulý týden autobazar nabízel, nabídka 34 kabrioletů nepředstavuje ani půl procenta z celkové nabídky. Když uvážíme, že ročně si lidé mezi sebou prodají více ojetých aut, než všechny tuzemské autobazary dohromady, a že autobazary nemají ani třetinu trhu, statistiky předložené v tiskové zprávě AAA AUTO proto vypovídají jen a pouze o nákupním chování jeho zákazníků.

Proto je třeba brát s rezervou tvrzení, že „TOP 5 nejoblíbenějšími značkami se staly Peugeot, Mercedes-Benz, BMW, Volkswagen a Renault“, stejně jako to, že „nejoblíbenějším modelem letošního roku je prozatím BMW 3 Cabrio, následovaný již zmíněným vozem Volkswagen EOS. Třetí pozici prozatím drží další zástupce BMW s modelem Z3, následovaný Fiatem 124 Spider a TOP 5 uzavírá Mercedes-Benz SLK“.

Nejoblíbenější model u autobazaru také znamená, že v nabídce „áček“ nebylo ani jedno BMW 3 Cabrio nebo Z3. EOS jsme napočítali pět kousků, z toho čtyři v benzínu a všechny s nájezdem přes sto tisíc kilometrů. Fiaty jsme našli čtyři. V jednom případě šlo o veterána, zbylé tři vozy měly pro sporťák nikterak oslnivou motorizaci 1,4 litru. Mercedes-Benz SLK byl inzerován pouze  jeden – ve vínové barvě za čtvrt milionu korun.

PSALI JSME:
Devatero, jak postupovat při nákupu ojetého auta

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Motorismus

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru