Minulý týden byl pro kryptoměny obtížný

Minulý týden byl pro kryptoměny s hlavní tržní kapitalizací obtížný a v nejlepším případě zaznamenaly pouze jednociferné zisky. K největším pohybům došlo v opačném směru. Největšími poraženými byly meme coiny, a to zejména Doge, s propadem kolem 20 procent, což smazalo zisky z předchozího týdne. Podívejme se, výběr z novinek ve světě kryptoměn.
Minulý týden byl pro kryptoměny s hlavní tržní kapitalizací obtížný a v nejlepším případě zaznamenaly pouze jednociferné zisky. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Coinbase a Lightspark

Společnost Coinbase si vybrala firmu Lightspark, aby do její platformy a služeb přinesla Bitcoin Lightning Network, jak bylo oznámeno v tiskové zprávě z minulého týdne. Lightning Network je síť tzv. druhé vrstvy, která slouží ke škálování bitcoinu a umožňuje provádět transakce rychleji a levněji než na samotném hlavním blockchainu.

Společnost Lightspark vede bývalý prezident společnosti PayPal David Marcus, který v době svého působení ve společnosti Meta stál také za projektem stablecoinu Diem (dříve Libra, pozn. aut.).

První bitcoinové ETF s pákovým efektem

Poskytovatel ETF ProShares minulý týden uvedl na trh první bitcoinové ETF (Exchange Traded Funds, burzovně obchodované fondy, pozn. red.) s pákovým efektem. BITU bude mít za cíl dvojnásobné denní výnosy z bitcoinu a SBIT, inverzní pákový ETF, bude mít za cíl dvojnásobné denní výnosy z bitcoinu.

PSALI JSME:
Blíží se „breakout“ bitcoinu?

Generální ředitel společnosti ProShares Michael L. Sapir v tiskové zprávě uvedl: „BITU a SBIT jsou navrženy tak, aby řešily problém získání pákového efektu nebo krátké expozice vůči bitcoinu a zároveň nabízejí možnost usilovat o zvětšené výnosy z bitcoinu nebo cílit na úroveň expozice s menším rizikem.“

Společnost ProShares se v oblasti kryptoměn prosadila uvedením prvního bitcoinového futures ETF již v říjnu 2021.

V březnu téměř trojnásobek

Jak uvádí The Block, kumulativní objem obchodů se spotovými bitcoinovými ETF dosáhl v březnu 111 miliard dolarů, což je téměř trojnásobek oproti 42 miliardám dolarů v únoru, a ukazuje tak na rostoucí zájem o tyto nástroje jako způsob, jak se vystavit bitcoinu.

PSALI JSME:
Londýnská burza začne přijímat žádosti o krypto ETN

Od spuštění spotových ETF na bitcoin uplynuly téměř tři měsíce. IBIT společnosti BlackRock, Fidelity (FBTC) a Grayscale (GBTC) nadále dominují denním objemům obchodů, u posledně jmenovaného (GBTC) však převažují odtoky.

Od přeměny GBTC na spotové bitcoinové ETF se jeho bitcoinové podíly snížily o 46 procent, z přibližně 619 000 BTC na 333 619 BTC. IBIT společnosti BlackRock nedávno překročil hranici 250 000 držených bitcoinů a FBTC společnosti Fidelity drží necelých 150 000 BTC.

Celkem 11 amerických bitcoinových spotových ETF drží téměř 840 000 BTC, což představuje přibližně 4,25 procenta současné nabídky v oběhu.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Tidal a Hashdex oznámily obchodování s bitcoinovým spotovým ETF v USA

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investiční rada státu Wisconsin nakupuje bitcoin

Státní investiční rada státu Wisconsin (SWIB), která je odpovědná za správu aktiv Wisconsinského důchodového systému, ve svém nedávném podání 13-F zveřejnila, že drží akcie v iShares Bitcoin Trust (IBIT) společnosti …

Akciové trhy: Praha na červené nule

Hlavní index pražské burzy PX (-0,04 %, 1 566,89 b.) v úterý na začátku seance rostl, ale následně veškeré zisky smazal a skončil na červené nule. Většina ostatních evropských burz v úterý klesla.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB