Partners Banka má po měsíci fungování přes 22 tisíc klientů. Ambici má na milion

Partners Banka, první tzv. poradenská banka na českém trhu, po měsíci od svého oficiálního spuštění ohlásila, že má přes 22 000 klientů. Banka spustila své služby pro veřejnost letos 6. března 2024 a klienti si u ní zatím uložili přes 4,1 miliardy korun, jak informovala redakci Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz).
Kromě českého trhu uvažuje Partners Banka o expanzi na Slovensko, ale i do dalších zemí střední a východní Evropy. Ilustrační foto: Partners Banka

Partners Banka propojuje moderní technologie s osobním přístupem a láká klienty také na plnohodnotné partnerské účty s možným rozšířením o dětské účty. Dětských účtů bylo doposud otevřeno více než 800. Účet, kde jsou plnohodnotnými majiteli oba z páru, si otevřelo již téměř 1 500 dvojic.

Jak banka informovala redakci FAEI.cz, denně otvírá zhruba 700-900 účtů, jejichž majitelé se mohou těšit nejen z nejlepší sazby spořicích účtů bez omezení, která dosahuje 6,03 procenta ročně, ale také z prémiových párových a rodinných balíčků. Ty aktuálně využívá téměř 29 procent klientů. Od 1. dubna je možné otevřít účet on-line.

PSALI JSME:
Ledoborec Trinity bortí konkurenci

„On-line založení účtu v Partners Apce trvá průměrně šest minut,“ sdělil redakci FAEI.cz Petr Borkovec, spolumajitel finanční skupiny Partners, do které banka patří. Tímto způsobem si podle něj v pracovní dny účet otevírá asi 400 klientů denně. Dalších 600 až 700 klientů si v pracovní dny nový účet sjednává prostřednictvím poradců a poboček skupiny.

„Našim klientům jsme vydali více než 45 tisíc platebních karet všeho druhu, se kterými provedli již přes 122 tisíc plateb,“ doplnil Borkovec. Letos chce banka podle něj získat okolo 100 tisíc klientů, do pěti let chce mít alespoň 500 tisíc a do deseti let jeden milion klientů. Za deset let se chce z třímiliardové bilance dostat na 150 miliard korun.

PSALI JSME:
Otevírá se nová, ryze česká banka. Chce hodně radit, co s penězi

Banka zatím nabízí běžné a spořicí účty, úvěry plánuje postupně spouštět během léta. Banka sází na technologie. Jde o první banku, která dostala od České národní banky možnost být stoprocentně v cloudu. Navíc je tzv. mobile only. Lze ji tedy obsluhovat pouze prostřednictvím aplikace, ve které se propojují všechny služby skupiny Partners.

Veškeré finanční operace, od pojištění přes úvěry či investice až po účty, mohou klienti Partners Banky spravovat uceleně a snadno v jedné aplikaci, která slučuje finanční produkty od více než padesáti bankovních institucí. Apku aktuálně používá přes 63 tisíc klientů celé skupiny Partners. Pokud je někdo již klientem skupiny Partners, zabere mu prý sjednání účtu v nové bance pouze čtyři kliknutí.

PSALI JSME:
„S hypotékou si mnozí koledují,“ říká šéf Partners Petr Borkovec

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Společnost Holcim zveřejnila výsledky za rok 2023

Švýcarská společnost Holcim, přední světový výrobce cementu a stavebních materiálů, která v současnosti celosvětově zaměstnává 60 000 lidí, oznámila výsledky za rok 2023, informovala tuzemská pobočka firmy redakci …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB