Pavel Drobil novým partnerem v poradenské skupině Moore Czech Republic

Personálie
Řady partnerů skupiny Moore Czech Republic rozšířil od března bývalý politik za ODS Pavel Drobil (51). V rámci své působnosti se bude věnovat zejména projektům v oblasti energetiky a průmyslové výroby. Současně bude odpovědný za rozšíření působnosti Moore Czech Republic na Moravě, informovala skupina.
Pavel Drobil se stal novým partnerem v poradenské skupině Moore Czech Republic. Ilustrační foto: ODS

Drobil přichází do skupiny Moore Czech Republic s cílem zužitkovat své rozsáhlé znalosti a zkušenosti z oblastí energetiky a strojírenské výroby, ale také schopnosti řídit procesy v oblasti fúzí a akvizic nebo expanze společností. Jeho ambicí je, jak uvedl, přispět k dalšímu růstu celé skupiny.

„Věřím, že ve skupině Moore dokážu zúročit své zkušenosti nejen z oblasti práva, ale také letitou manažerskou praxi a praktické zkušenosti z řady oblastí. Skupina Moore Czech Republic mě oslovila svojí podnikatelskou dravostí, odbornými kompetencemi i vnitřní atmosférou,“ informoval Drobil redakci FAEI.cz.

V posledních letech se Drobil z pozice partnera a předsedy představenstva věnuje společně s Jaroslavem Čánkem rozvoji skupiny Anacot Capital. Ta investuje zejména do oblasti strojírenské výroby. Coby člen představenstva uzavřeného investičního fondu Patronus třetí SICAV měl Drobil na starost zajištění chodu právního oddělení či vyjednávání s finančními institucemi.

PSALI JSME:
Martin Buranský novým partnerem poradenské skupiny Moore Czech Republic

Drobil, vystudovaný právník s advokátní licencí, začínal jako daňový právník ve společnosti Arthur Andersen. Zkušenosti má také z politiky jako řadový poslanec za ODS, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro ekonomiku i jako ministr životního prostředí.

„Pavel Drobil rozšiřuje řady partnerů v ten správný čas, kdy roste poptávka po projektech v oblasti energetiky a kdy současně rozšiřujeme naše působení na Moravě,“ komentoval posílení týmu spoluzakladatel skupiny Moore Czech Republic Petr Kymlička.

Pavel Drobil je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Ve volném čase se věnuje rodině, rád čte beletrii a učí se létat. Je lokálním patriotem, který podporuje Ostravsko a miluje moravská vína. Ve své době byl vlivnými kruhy označován za korunního prince ODS a spekulovalo se o něm jako budoucím předsedovi strany.

PSALI JSME:
Vladimír Chylík je novým partnerem PKF Apogeo, vede oddělení daní

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB