Spořicí účty s úroky nad 6 % už nabízejí jen banky s českými vlastníky

Málo přehlednou partii rozehrály v dubnu banky se svými úrokovými sazbami na spořicích účtech. Dosavadní dlouholetý lídr Trinity Bank oznámil k 15. dubnu snížení sazeb na všech svých spořicích účtech na 5,58 procenta a ponechal pouze marketingovou vějičku se sazbou 6,08 procenta pro nové klienty při založení nového účtu s novým vkladem. 
Spořicí účty s úroky nad šesti procenty už nabízejí jen banky s českými vlastníky. Ilustrační foto: Depositphotos.com

V pořádání marketingových akcí je ovšem rekordmanem UniCredit Bank, která jich jen letos spustila už čtrnáct, ale k lepší sazbě než 5,5 procenta se tam nový klient nedobere a ještě to platí jen pro nové účty založené v dubnu. Svým klientům banka napsala: „Jak na to? Stačí si k nám nejpozději do 15. 4. 2024 převést 100 000 Kč a skvělá sazba až 5,5 % je Vaše.“ Sazba však platí jen do konce dubna.

Zajímavě rozestřela svou nabídku Max banka, která kromě spořicího účtu se sazbou 5,7 procenta do půl milionu korun a 5,6 na zbytek nabídla ještě jiný spořicí účet se sazbou 5,2, jehož výhoda spočívá v tom, že se dá využívat i jako běžný účet bez nutnosti přehazovat peníze ze spořicího na běžný neúročený účet při platbách. A také neomezená výše takto zhodnocované úložky.

PSALI JSME:
Spořicí účet Max banky je nejsilnější magnet

Nevýhodou je, že od 26. dubna bude tato sazba jen 4,2 procenta a k účtu není možné získat platební kartu, a tudíž ani mobilní aplikaci. Mediální zástupce Max Banky Anna Bakošová ještě připomněla, že podobný spořicí účet banka nabízí i v eurech s nejvyšší sazbou u nás, a to 2,2 procenta.

A tak se na korunový piedestal v pondělí vyšplhá nejmladší banka na trhu, která za měsíc své činnosti již ulovila 22 tisíc klientů a denně otvírá 700 až 900 nových kont. Podle mluvčí Terezy Píchalové si Partners Banka úročení 6,03 procenta, poslední nad šesti procenty bez jakýchkoli omezení, určitě ponechá do příštího měnového zasedání bankovní rady České národní banky, které se koná 2. května.

PSALI JSME:
Partners Banka má po měsíci fungování přes 22 tisíc klientů. Ambici má na milion

Podle všech známek nastane v květnu druhé úrokové zemětřesení, protože při inflaci kolem dvou procent a očekávanému snížení základní úrokové sazby naší centrální banky žádná komerční banka nenechá své klienty vydělávat víc, než vydělá sama.

„Povstane banka proti bance, bude hlad a zemětřesení na mnoha místech. Ale to vše bude teprve začátek bolestí,“ lze parafrázovat dle Evangelia. A jako obvykle banky snížení úrokových sazeb označí za skvělou nabídku nebo to marketingově zamotají tak, aby se v tom vyznaly jen ony samy.

PSALI JSME:
Ledoborec Trinity bortí konkurenci

A ještě jedna vlastenecká glosa na závěr. Nejvyšší úrokové sazby nyní nabízejí výhradně banky s českými vlastníky, přesněji s moravskými od Olomouce na jih.

V Partners Bance kraluje Petr Borkovec z Brna (s majetkem 4 miliardy korun 99. mezi českými miliardáři, pozn. aut.), známý je i menšinový akcionář z firmy Rohlík.cz Tomáš Čupr. Max Banku ovládá Pavel Hubáček z Olomouce (podle časopisu Forbes s 20 miliardami korun 22. nejbohatší Čech). Trinity Bank s devíti tisíci drobnými akcionáři zase v roce 2019 založil podnikatel ze Zlína Radomír Lapčík.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: U kterých bank na spořicích účtech úroky neklesají?

Zavřít reklamu ×
  1. U balíčku Pro jednoho stačí zaplatit každý měsíc 5x kartou, ale autor měl na mysli zřejmě výši vkladu.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Odolná britská inflace

Z globálního úhlu pohledu byl ve středu makroekonomický kalendář téměř prázdný, zaujala pouze britská inflace. Ta totiž skončila poměrně významně nad odhady. Celková inflace za duben zpomalila z 3,2 procenta na 2,3 …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB