Stařenku srazilo auto na chodníku. Právníci vymáčkli z pojišťovny statisíce

Už i v Česku právníci jdou po případech týkajících se odškodnění, stejně odhodlaně jako za oceánem. A začínají být úspěšní proti jiným právníkům, kteří zastupují například pojišťovny. Dnes si ani velká a bohatá společnost nemůže být jista, že ji – z jejího hlediska zdánlivě banální případ – nevyjde dost draze. Ukazuje to i případ stařenky ze severních Čech, která před více než čtyřmi lety šla po chodníku a srazilo ji auto.
Stařenku srazilo auto na chodníku. Právníci vymáčkli z pojišťovny statisíce. Ilustrační foto: Pixabay.com

Pojišťovna, jedna z největších u nás, jí uhradila z povinného ručení viníka 50 tisíc korun. A dál se odmítla bavit. Pak se do věci vložil její syn.

Po třech letech se případ dostal na stůl firmě zaměřené na vymáhání odškodnění za újmy všeho druhu. Tato společnost sdružuje patnáct externích advokátů a spolupracuje se soudními znalci z nejrůznějších oborů.

„Museli jsme spěchat, aby všechny nároky nebyly promlčeny. Bolestné již bohužel bylo, tak jako ošetřovné, promlčeno. Nechala jsem na paní udělat posudek jedním z našich soudních znalců. Jen posudek by klienta vyšel na více než čtyři sta tisíc korun,“ popisuje šéfka vymáhací společnosti Jaroslava Becková.

PSALI JSME:
Desetitisíce za úraz na chodníku. Ale až po letech soudních tahanic

Pojišťovna si nechala vypracovat oponentní posudek velmi známého znalce.

„Po sérii jednání pojišťovna vyplatila mimosoudně 205 tisíc korun. Pro zbytek jsme chtěli jít k soudu, což pro zdravotní stav naší klientky nebylo vhodné a ona to odmítla. Nakonec jsme alespoň přes podání žaloby dosáhly definitivního smírného řešení a ještě jí 75 tisíc doplatili,“ vzpomíná Becková.

Firmu založila po nástupu nového občanského zákoníku v roce 2014. Její klienti nic dopředu neplatí ani za drahé posudky. Procenta jsou až z výsledku.

PSALI JSME:
Nepřipravte se o odškodné! Jak postupovat po nehodě

Zavřít reklamu ×
  1. Syn té stařenky bude pěkné hovado,když má 400 tis. kč na posudek….Asi bohatý podnikatel.Chtít někdo takový po mě tak velké peníze jako odškodné tak ho jedinou ranou s pistole pošlu na věčnost!

  2. Ta matematika mi trochu neštymuje.
    – Posudek stal 400 tis.
    + Pojišťovna vyplatila 205 a 75 tis.
    Takže to máme suma sumarum mínus 120 tisíc + provize.
    Ale že to té pojišťovně nandali 🙂

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Pojištění

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB