Vytáčky ze lží kšeftařů s ojetými auty. Zákon o tachometrech je k smíchu

Mnohými překupníky aut tolik proklínaná Cebia zveřejnila koncem loňského roku nejčastější výmluvy nefér prodejců, kterými drze vysvětlují své lži. Tohle by měl každý vědět.
Vysvětlení prodejce, proč prodává auta se stočeným tachometrem nebo po totálních haváriích, je někdy zcela jednoduché. Prostě taková auta jsou, zákazníkům to nevadí, tak proč je neprodávat. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Teď už bourané není

Poměrně časté je „vysvětlení“ nepoctivých prodejců ojetin, proč neinformují kupující o tom, že auto bylo v minulosti havarované. Jak sami říkají, v inzerci lze zpravidla zaškrtnout jen havarované či nehavarované, a pokud na autě v současné chvíli nejsou viditelné známky poškození, proč by o tom zákazníka informovali.

„Statisticky je zhruba 60 procent desetiletých aut po havárii,“ sdělila redakci FAEI.cz Barbora Minksová, šéfka marketingu a komunikace společnosti Cebia. „Může jít o banální poškození, jako je výměna blatníku či nárazníku, ale také o totální škodu. V inzerci se o havárii zpravidla nedozvíte,“ dodala.

Jo, to se tenkrát rozbil tachometr

Výmluva, která má vysvětlit, proč tachometr ukazuje menší kilometrový nájezd než ve skutečnosti. I když se to zřídka stát může, tato výmluva je tak častá, že by tachometry patřily k nejporuchovějším částem vozů.

PSALI JSME:
Od zítřka hrozí za stáčení tachometrů až půlmilionové pokuty

Vysvětlení prodejce, proč prodává auta se stočeným tachometrem nebo po totálních haváriích, je někdy zcela jednoduché. Prostě taková auta jsou, zákazníkům to nevadí, tak proč je neprodávat. Ještě by se však hodilo dodat, že taková auta jsou pro prodejce zlatý důl.

Po prvním majiteli? No jo, v Česku

Dva ze třech inzerátů, u nichž prodejce uvádí, že je auto po prvním majiteli, klamou. I v tomto případě ale mají prodejci připravené eso v rukávu – vymlouvají se, že mysleli prvního majitele v České republice. Co na tom, že v zahraničí auto vystřídalo několik vlastníků. Navíc ani tato výmluva neodráží realitu, protože značná část těchto aut měla více majitelů i v Česku.

„To, že je auto po prvním majiteli, uvádí neuvěřitelných 46 procent inzerátů,“ sdělila naší redakci Barbora Minksová ze společnosti Cebia. „Ve skutečnosti je jich jen zhruba 16 procent. Důvod je jednoduchý – auto se zatraktivní, rychleji prodá a cena se navýší až o pět procent,“ vysvětlila.

PSALI JSME:
Stočený tachometr Čechům nevadí. Chtějí slevu a podléhají emocím

To nemůže být stočené, v tom jezdila Péťa

Ano, když v tom jezdila usmívající se a milá Péťa, tak přece to auto musí být v pořádku, protože ona by nebyla schopná ho ani stočit, natož nabourat. Realita ale byla zcela jiná. Péťa si auto koupila od známého, kterému důvěřovala, a sama se nestačila divit, co všechno už mělo za sebou.

I když dáváme za příklad skutečný případ Péti, výmluvy na partnerky či ženy jsou obecně poměrně časté a s trochou nadsázky je lze připodobnit k německým důchodcům, kteří jezdí na nákupy.

Zákon k ničemu

Stáčení tachometrů je sice trestný čin, ale není známo, že by za to byl někdo stíhán či dokonce odsouzen. Důkazní nouze. Právo versus realita. Na některých e-shopech si dokonce můžeme stáčeč koupit – jde o elektronické udělátko za zhruba čtyři tisíce korun. Proč takové zákony k ničemu vůbec máme?

PSALI JSME:
Co s autem dokážou za pár stovek a na počkání podnikavci s kabely a diagnostikou

Zavřít reklamu ×
  1. Bohužel politici v celé EU řeší jak dostat pokuty od řidičů v rámci celé EU. Na to aby se domluvili o volném zpřístupnění záznamu z STK o najetých kilometrech v celé EU nemají zájem. Proč dělat něco pro běžné lidi ? Nebylo by krásné, že byste podle WIN kodu byl schopen ověřit najeté kilometry zdarma v celé EU.

  2. Kupujte auta původem v ČR a lehce dohledáte najeté kilometry. Dovoz z ciziny je výhodný pouze pro dovozce,který koupí to nejlevnější co může a cenu po přejetí hranic zdvojnásobí! Logicky jsou to auta několikrát bouraná a mají šíleně najetých kilometrů. Vy jako kupec se pouze necháte ošidit. Hlavně auta z Itálie nejdou prakticky ověřit.

  3. Bez velkého TP se prodá jakékoliv auto.Stačí pěkná pohádka,která nejde v současnosti ověřit.U dovozu neověříte vůbec nic!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Motorismus

Která ojetá auta se prodávají nejrychleji?

Hyundai, Honda, Dacia. Takové je pořadí nejrychleji se prodávajících ojetých vozů v loňském roce podle údajů, které redakci FAEI.cz poskytla společnost Cebia zabývající se prověřováním historie ojetých aut. Mezi …

Co by Čechy motivovalo k pořízení elektroauta?

Co by dnes Čechy motivovalo k pořízení elektromobilu? Pro téměř 72 procent řidičů by to byla vyšší dojezdová vzdálenost, pro 70 procent nižší provozní náklady, zjistila společnosti Raiffeisen – Leasing v loňském …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB