Lucie Urválková znovu mezi Nejvlivnějšími ženami Česka podle Forbesu

Personálie
Místopředsedkyně představenstva a finanční ředitelka skupiny Uniqa v Česku a na Slovensku, Lucie Urválková, byla i letos znovu zařazena do pravidelného každoročního přehledu nejvlivnějších žen Česka, jenž vzniká už dvanáct let v redakci měsíčníku Forbes. A znovu se posunula na vyšší příčku. Redakci FAEI.cz o tom informovala tisková mluvčí pojišťovny Eva Svobodová.
Lucie Urválková je podle časopisu Forbes znovu mezi Nejvlivnějšími ženami Česka. Foto: Uniqa

Forbes přinesl čerstvý žebříček dam, za nimiž jsou velké počiny nebo je s nimi spojen neobvyklý vliv v České republice. Jména, která by naše veřejnost měla znát. Jsou mezi nimi členky vlády, významné manažerky, sportovkyně, právničky nebo vědkyně i filantropky.

Letošní výběr čítá už 195 jmen. Byznysový sektor co do zastoupení žen roste meziročně nejprogresivněji. Ženy podle Forbesu u nás přibývají ve vedení firem, v top managementu i v představenstvech. Konkurence tedy rok od roku sílí.

PSALI JSME:
Libuše Jurečková se stala od 1. ledna CFO Škoda Group

Jednotlivé ženy redakce měsíčníku Forbes v každé kategorii hodnotí podle několika základních kritérií, podle nichž přiděluje body. Vychází přitom z metodiky amerického Forbesu. Ke spolupráci zve redakční tým i poradce, odborníky a znalce jednotlivých odvětví, s nimiž pořadí konzultuje.

U majitelek firem a manažerek sleduje hospodářské výsledky firem, obrat, zisk, nové akvizice a porovnává je i několik let zpětně. Přihlíží se k situaci v odvětví, v němž dotyčné působí, s využitím znalostí dění uvnitř firem.

PSALI JSME:
Lucie Urválková počtvrté mezi nejvlivnějšími ženami podle Forbesu

Důležité jsou objemy peněz, nad nimiž ženy mají kontrolu a přímý vliv, případně jejich podíly ve firmách, ale i počet zaměstnanců, kteří pod ně spadají, nebo to, kolik zákazníků či spotřebitelů může jejich rozhodnutí přímo ovlivnit.

Pošesté za sebou se ocitla v prestižním seznamu Nevlivnější ženy Česka i Lucie Urválková, řídící finance skupiny Uniqa v Česku a na Slovensku. Její jméno bylo vybráno z long listu aktuálních ženských osobností a meziročně své umístění podstatně vylepšila, když se pro ročník 2023 ocitla na 41. místě (loni byla 56. nejvlivnější dámou, pozn. red.).

PSALI JSME:
Topolová je šéfkou v byznysu s ojetinami už deset let. Firma za tu dobu ztrojnásobila obrat

Redakce kladně ohodnotila manažerskou roli Urválková při řízení bezmála 200 podřízených zaměstnanců. Lucie Urválková pokračuje v mentoringu a seminářích pro juniorní manažerky, například v rámci působení na platformách Všem ženám, Equal Pay Day nebo #FinŽeny a dalších.

V premiérovém ročníku #FinŽeny byla loni sestavena pomyslná síň slávy Minerva složená z žen, které patří dlouhodobě mezi nejviditelnější a nejvlivnější osobnosti oboru. Ta čítá 53 jmen, mezi něž byla zařazena i Lucie Urválková.

PSALI JSME:
Dvě osobní ocenění finanční ředitelky skupiny UNIQA Lucie Urválkové

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Lucie Urválková Manažerkou roku 2022

Významného osobního úspěchu dosáhla minulý týden Lucie Urválková, místopředsedkyně představenstva a CFO finanční skupiny Uniqa v ČR a SR. V tradiční soutěži Manažer / manažerka roku se jí podařilo vystoupat za rok …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB