Lucie Urválková znovu mezi Nejvlivnějšími ženami Česka podle Forbesu

Místopředsedkyně představenstva a finanční ředitelka skupiny Uniqa v Česku a na Slovensku, Lucie Urválková, byla i letos znovu zařazena do pravidelného každoročního přehledu nejvlivnějších žen Česka, jenž vzniká už dvanáct let v redakci měsíčníku Forbes. A znovu se posunula na vyšší příčku. Redakci FAEI.cz o tom informovala tisková mluvčí pojišťovny Eva Svobodová.
Lucie Urválková je podle časopisu Forbes znovu mezi Nejvlivnějšími ženami Česka. Foto: Uniqa

Forbes přinesl čerstvý žebříček dam, za nimiž jsou velké počiny nebo je s nimi spojen neobvyklý vliv v České republice. Jména, která by naše veřejnost měla znát. Jsou mezi nimi členky vlády, významné manažerky, sportovkyně, právničky nebo vědkyně i filantropky.

Letošní výběr čítá už 195 jmen. Byznysový sektor co do zastoupení žen roste meziročně nejprogresivněji. Ženy podle Forbesu u nás přibývají ve vedení firem, v top managementu i v představenstvech. Konkurence tedy rok od roku sílí.

Jednotlivé ženy redakce měsíčníku Forbes v každé kategorii hodnotí podle několika základních kritérií, podle nichž přiděluje body. Vychází přitom z metodiky amerického Forbesu. Ke spolupráci zve redakční tým i poradce, odborníky a znalce jednotlivých odvětví, s nimiž pořadí konzultuje.

U majitelek firem a manažerek sleduje hospodářské výsledky firem, obrat, zisk, nové akvizice a porovnává je i několik let zpětně. Přihlíží se k situaci v odvětví, v němž dotyčné působí, s využitím znalostí dění uvnitř firem.

Důležité jsou objemy peněz, nad nimiž ženy mají kontrolu a přímý vliv, případně jejich podíly ve firmách, ale i počet zaměstnanců, kteří pod ně spadají, nebo to, kolik zákazníků či spotřebitelů může jejich rozhodnutí přímo ovlivnit.

Pošesté za sebou se ocitla v prestižním seznamu Nevlivnější ženy Česka i Lucie Urválková, řídící finance skupiny Uniqa v Česku a na Slovensku. Její jméno bylo vybráno z long listu aktuálních ženských osobností a meziročně své umístění podstatně vylepšila, když se pro ročník 2023 ocitla na 41. místě (loni byla 56. nejvlivnější dámou, pozn. red.).

Redakce kladně ohodnotila manažerskou roli Urválková při řízení bezmála 200 podřízených zaměstnanců. Lucie Urválková pokračuje v mentoringu a seminářích pro juniorní manažerky, například v rámci působení na platformách Všem ženám, Equal Pay Day nebo #FinŽeny a dalších.

V premiérovém ročníku #FinŽeny byla loni sestavena pomyslná síň slávy Minerva složená z žen, které patří dlouhodobě mezi nejviditelnější a nejvlivnější osobnosti oboru. Ta čítá 53 jmen, mezi něž byla zařazena i Lucie Urválková.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB