Potvrzení moratoria Liberty Ostrava je dobrým signálem pro zaměstnance hutí

Názor
Středeční soudní potvrzení moratoria, které chrání hutní společnost Liberty Ostrava, je dobrým signálem pro valnou většinu jejích zaměstnanců. V podstatě znamená, že společnost má ještě další čas, až do 20. března, po který může připravovat restrukturalizační plán.
Existuje dobrá šance na další pokračování činnosti hutí v relativně málo pozměněné podobě. Ilustrační foto: Petr Štefek – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0 cz, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12776070

Pokud jej věřitelé podniku přijmou, což je pravděpodobnější při jeho důkladném zpracování v původně určeném, tedy potvrzeném termínu, existuje dobrá šance na další pokračování činnosti hutí v relativně málo pozměněné podobě.

Zatímco pokud by moratorium potvrzeno nebylo, další vývoj by byl mnohem více nejistý. Poměrně překvapivá osobní účast Sandžíva Gupty při soudním jednání značí, že má relativně silný zájem na pokračování výroby a že s ním dokonce do jisté míry spojuje svůj osobní kredit.

To je rovněž dobrá zpráva pro zaměstnance hutí a ostatně i pro celou ekonomiku Moravskoslezského kraje. Pravděpodobnost, že výroba v hutích bude nadále pokračovat, tedy stoupá, a to hned z více důvodů.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Koupit hutě s miliardovými zisky za jednu korunu? To by byl věru majstrštyk

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Generali má celosvětově novou organizační strukturu

Správní rada společnosti Generali schválila tento týden na svém zasedání novou organizační strukturu, která odráží hlavní aktivity skupiny tak, jak je navrhl její generální ředitel Philippe Donnet. Od letošního …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB