Novinky v osobních financích: Bydlení, hypotéky a stavební spoření

Tento týden bankovní domy přinášely zejména zprávy, které se týkaly bydlení – hypoték a stavebního spoření. Přinášíme vám výběr z tiskových zpráv, které nám v druhém dubnovém týdnu přistály v redakční poště.
Bankovní domy informovaly zejména o hypotékách a stavebním spoření. Foto: Pixabay

Tento týden bankovní domy přinášely zejména zprávy, které se týkaly bydlení – hypoték a stavebního spoření. Přinášíme vám výběr z tiskových zpráv, které nám v druhém dubnovém týdnu přistály v redakční poště.

Asociace českých stavebních spořitelen informovala, že loni si lidé vypůjčili u stavebních spořitelen 67 miliard korun. Celkem mají klienti vypůjčeny téměř tři čtvrtiny vkladů do stavebního spoření. Podle asociace se stavební spoření po celý rok 2018 drželo na první příčce v oblíbenosti mezi spořicími produkty.

Moneta Money Bank začátkem dubna snížila úrokové sazby hypoték o 0,3 % pro fixace na 1, 3, 5 a 7 let, respektive o 0,2 % pro fixaci na deset let. Zlevnění se týká standardních účelových hypoték s pevnou sazbou, které banka nabízí pod názvem Pružná hypotéka s fixní sazbou. Podmínkou pro získání výhodného úroku je sjednat si volitelné pojištění schopnosti splácet od BNP Paribas Cardif a zároveň dostávat na běžný účet u MONETA Money Bank alespoň 15 000 Kč měsíčně.

PSALI JSME:
Na pořízení vlastního bydlení využíváme stavební spoření častěji než dřív

BNP Paribas Cardif Pojišťovna zaznamenala meziroční nárůst zájmu o pojištění schopnosti splácet. Objem pojištění podle aktuální statistiky vzrostl u osobních úvěrů o sedm procent, u hypotečních úvěrů dokonce o 15 %.

Stavební spořitelna České spořitelny snížila od pondělí 8. 4. 2019 úrokové sazby u Hypoúvěru od Buřinky o 0,2 procentního bodu. Na nejnižší úrokové sazbě 2,85 % ročně začíná nejvíce využívaný úvěr od 1 milionu Kč s šestiletou fixací. Snížení sazeb platí pro všechny poskytované účely a délky fixací.

PSALI JSME:
Pozor! Maximální výši státní podpory u stavebka můžou osekat poplatky

Mastercard informoval, že od září čeští spotřebitelé získají možnost využívat své biometrické údaje, jako je třeba otisk prstu nebo rozpoznání obličeje, k ověření totožnosti při nakupování online s kartami Mastercard.

Česká spořitelna pod pracovním názvem OLIN připravuje nový systém na detekování podvodných transakcí při platbách kartou na internetu a v rámci internetového bankovnictví, který bude pro detekci využívat tzv. velká data. Systém doplní mobilní aplikaci George klíč, kterou klienti používají pro potvrzování plateb v digitálním bankovnictví.

PSALI JSME:
Kybernetická kriminalita: Stále se málo chráníme

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Centrální bankéři úrokové sazby opět neměnili

Úrokové sazby České národní banky (ČNB) zůstávají i po dnešním zasedání beze změny. Základní repo sazba tak i nadále činí 0,25 % a nezměněné zůstaly i diskontní a lombardní sazba. Překvapením dnešní rozhodnutí pro …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru