Novinky v osobních financích: Bydlení, hypotéky a stavební spoření

Tento týden bankovní domy přinášely zejména zprávy, které se týkaly bydlení – hypoték a stavebního spoření. Přinášíme vám výběr z tiskových zpráv, které nám v druhém dubnovém týdnu přistály v redakční poště.
Bankovní domy informovaly zejména o hypotékách a stavebním spoření. Foto: Pixabay

Tento týden bankovní domy přinášely zejména zprávy, které se týkaly bydlení – hypoték a stavebního spoření. Přinášíme vám výběr z tiskových zpráv, které nám v druhém dubnovém týdnu přistály v redakční poště.

Asociace českých stavebních spořitelen informovala, že loni si lidé vypůjčili u stavebních spořitelen 67 miliard korun. Celkem mají klienti vypůjčeny téměř tři čtvrtiny vkladů do stavebního spoření. Podle asociace se stavební spoření po celý rok 2018 drželo na první příčce v oblíbenosti mezi spořicími produkty.

Moneta Money Bank začátkem dubna snížila úrokové sazby hypoték o 0,3 % pro fixace na 1, 3, 5 a 7 let, respektive o 0,2 % pro fixaci na deset let. Zlevnění se týká standardních účelových hypoték s pevnou sazbou, které banka nabízí pod názvem Pružná hypotéka s fixní sazbou. Podmínkou pro získání výhodného úroku je sjednat si volitelné pojištění schopnosti splácet od BNP Paribas Cardif a zároveň dostávat na běžný účet u MONETA Money Bank alespoň 15 000 Kč měsíčně.

PSALI JSME:
Na pořízení vlastního bydlení využíváme stavební spoření častěji než dřív

BNP Paribas Cardif Pojišťovna zaznamenala meziroční nárůst zájmu o pojištění schopnosti splácet. Objem pojištění podle aktuální statistiky vzrostl u osobních úvěrů o sedm procent, u hypotečních úvěrů dokonce o 15 %.

Stavební spořitelna České spořitelny snížila od pondělí 8. 4. 2019 úrokové sazby u Hypoúvěru od Buřinky o 0,2 procentního bodu. Na nejnižší úrokové sazbě 2,85 % ročně začíná nejvíce využívaný úvěr od 1 milionu Kč s šestiletou fixací. Snížení sazeb platí pro všechny poskytované účely a délky fixací.

PSALI JSME:
Pozor! Maximální výši státní podpory u stavebka můžou osekat poplatky

Mastercard informoval, že od září čeští spotřebitelé získají možnost využívat své biometrické údaje, jako je třeba otisk prstu nebo rozpoznání obličeje, k ověření totožnosti při nakupování online s kartami Mastercard.

Česká spořitelna pod pracovním názvem OLIN připravuje nový systém na detekování podvodných transakcí při platbách kartou na internetu a v rámci internetového bankovnictví, který bude pro detekci využívat tzv. velká data. Systém doplní mobilní aplikaci George klíč, kterou klienti používají pro potvrzování plateb v digitálním bankovnictví.

PSALI JSME:
Kybernetická kriminalita: Stále se málo chráníme

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Nižší zdanění bytů zvýší dostupnost bydlení

Primátoři tří největších českých měst chtějí snížit zdanění bytů. Vedení Prahy v rámci své zákonodárné iniciativy nyní připravuje daňové úpravy, které by snížily DPH na koupi nového bytu ze současných 15 procent na …

Dva z pěti Čechů jsou se svými úsporami spokojeni

Se svými úsporami je v současnosti zcela nebo částečně spokojeno 42 % Čechů. Naopak 27 % je nespokojeno. Průměrná výše měsíčních úspor je 2 720 Kč. Nejvíce lidé ukládají své peníze do penzijního připojištění, na …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru