Novinky v osobních financích: Komerční banka napíše klientům Hello bank!

Zprávou týdne, pokud jde o novinky v osobních, je nepochybně blížící se konec působení francouzské Hello bank! na tuzemském trhu a hlavně to, komu připadne asi 340 tisíc klientů končícího bankovního domu.
Komerční banka minulý týden informovala, že depozitní klienti Hello bank! obdrží v nejbližších týdnech její nabídku. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Komerční banka minulý týden informovala, že depozitní klienti Hello bank! obdrží v nejbližších týdnech její nabídku, která zachovává veškeré parametry jejich běžných a spořicích účtů, a přidává další služby související s nedávno oznámeným startem nové éry KB. Už včera jsme uvedli, že Hello bank! už svým klientům napsala, že „ideální by byla Komerční banka se spořicím účtem úročeným pěti procenty do 200 tisíc a odměnou 1 000 korun pro ty, kteří tam ještě účet nemají“.

„Velmi rádi v KB přivítáme klienty Hello bank! a podpoříme je v jejich budoucích projektech prostřednictvím komplexní nabídky našich služeb. Dohoda s Hello bank! plně koresponduje s naší strategií a ilustruje vedoucí postavení KB na bankovním trhu v Česku. Je důkazem schopnosti KB uchopit příležitost anorganického růstu,“ uvedl Jan Juchelka, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky.

PSALI JSME:
Přihrávka Hello bank! Komerční bance

Banka také dále informovala, že aktuálně nabízí odměnu za sjednání nového dětského Doplňkového penzijního spoření, a to v podobě extra bonusové úrokové sazby u KB Spořicího účtu Junior. Vedle základní 4% úrokové sazby tak bude novým účastníkům doplňkového penzijního spoření připsána i bonusová úroková sazba ve výši 2,5 procenta ročně.

NEY spořitelní družstvo sdělilo, že od 1. května spouští kampaň nazvanou „NEY telefon ZDARMA“. Každý nový klient, který si zřídí inovativní produkt NEY duální vklad s garantovaným zhodnocením až 10,8 procenta ročně, získá chytrý telefon Xiaomi nebo Samsung. Kampaň bude probíhat do konce května nebo do vyčerpání zásob telefonů na pobočkách.

PSALI JSME:
Máte v mobilu nějakou finanční aplikaci? Buďte ve střehu

Air Bank informovala, že její klienti mohou díky její hypotéce bydlet ve vlastním už i na dovolené. Banka totiž v dubnu rozšířila okruh účelů, které umožňuje financovat hypotékou, o byty a domy v zahraničí. Sjednat a spravovat ji klienti mohou stejně jednoduše jako v případě hypotéky na nemovitost v Česku. Platí pro ně také stejné úrokové sazby, které začínají už na 5,49 procenta ročně.

Společnost GLS informovala o výsledcích z jejího letošního reprezentativního průzkumu.  Vyplynulo z něj, že za posledních pět let vzrostlo množství lidí, kteří každý týden nakupují na internetu a platí kartou ze čtrnácti na 38 procent. Platbu kartou nebo Apple či Google Pay využívá ji již více než polovina Čechů (56 %). Dobírkou, nehledě na účtovaný poplatek, stále platí pětina populace (20 %).

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Čtvrtina Čechů chodí ven bez peněženky. Platí mobilem

Zavřít reklamu ×
  1. KB mi dala exekuci, protože jsem nezaplatil pojištění chalupy 1500, chápete to? Stačilo třeba zavolat?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéky zakončí rok nad šestiprocentní hranicí

Hypoteční sazby ani na konci letošního roku neprolomí šestiprocentní hranici a zůstanou těsně nad ní. Průměrná nabídková úroková sazba se podle Swiss Life Hypoindexu na začátku prosince dostala na 6,02 procenta, což …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Také risknete práci načerno?

Poradna
Na tohle rozhodnutí nadávají statisíce lidí, nespokojenost projevují malí i velcí zaměstnavatelé, a přesto nelze změny týkající se od července 2024 tzv. dohodářů jednoznačně odsoudit. Ale ani přivítat s nadšením. Měly ztížit vyhýbání se daním a odvodům i ztížit život především předčasným důchodcům, kteří v posledních letech vyměnili pracovní poměr za práci na dohodu.