Jakub Drobec je novým ředitelem brandu, marketingu a komunikace v Uniqa

Personálie
Značku Uniqa rozvíjí od ledna tohoto roku nový ředitel Jakub Drobec, který má za sebou více než dvacetileté mezinárodní zkušenosti z řízení marketingu. Získával je postupně ve společnostech jako Generali Germany, Google EMEA a Amazon Germany. Redakci FAEI.cz o tom informovala tisková mluvčí Uniqa Eva Svobodová.
Jakub Drobec, nový ředitel brandu, marketingu a komunikace v Uniqa, realizoval marketingové a komunikační vize po celém světě. Foto: Uniqa

Drobec se také podílel na významných projektech v oboru pojišťovnictví. Po deseti letech se rozhodl vrátit se domů a podpořit rozvoj české a slovenské Uniqa, kde nově odpovídá za brand, marketing a komunikaci.

„Kultura Uniqa mi byla od prvního momentu blízká, protože není o velkých deklaracích, ale spíše o aktivní transformaci nejen vlastní firmy, ale i celého finančního trhu. Krásným příkladem je složení našeho představenstva, kde máme tři ženy, čtyři muže a celkově čtyři národnosti,“ komentoval svůj nástup Jakub Drobec.

PSALI JSME:
Martin Žáček končí v čele české Uniqa

„Tento mix obchodních zkušeností a pohledů poskytuje důležitou diverzitu názorů, kterou jsem zatím na pojistném trhu neviděl a která posouvá celou společnost vpřed,“ doplnil. Uniqa je nyní po fúzi se společnostmi AXA silnou česko-slovenskou skupinou. Vedle pojištění poskytuje zákazníkům také komplexní finanční služby, včetně spoření na penzi a investic.

„Už dnes pracujeme na tom, aby značka Uniqa byla natolik silná, že klient nebude mít potřebu řešit své finanční záležitosti jinde. Vím, že značku nelze rozvíjet jen přes média a kampaně,“ vysvětlil nový ředitel pro značku, marketing a komunikaci.

PSALI JSME:
Uniqa pojišťovna loni rostla hlavně díky integraci AXA

Jakub Drobec realizoval marketingové a komunikační vize po celém světě – od kódování webových stránek pro zahraniční společnosti v 90. letech až po natáčení reklam v JAR s hollywoodským režisérem. Od roku 2007 pracoval exkluzivně pro firmy z žebříčku Fortune Grobal 500 v oblasti finančních služeb a velkých technologií.

Během svého působení v pojišťovně Generali (2013-2019) vedl marketingové týmy a týmy přímého prodeje ve třech zemích (Slovensko, Turecko, Německo) a transformoval tyto organizace na štíhlé zákaznicky orientované entity s mimořádnou efektivitou s maximalizací dopadu na výsledek podnikání.

PSALI JSME:
Pro klienty AXA se po sloučení s pojišťovnou Uniqa nic nemění

Od roku 2018 přesunul své zaměření na mediální a strategické poradenství v centrále Google EMEA a poté v německém Amazonu, kde vytvářel mediální a kreativní strategii pro špičkové zákazníky, jakými byli např. Mastercard, Allianz, McDonalds, VW Group a další. Cílem bylo zefektivnění jejich marketingových aktivit a maximalizace strategických růstových ambicí.

„Je fascinující porovnávat zkušenosti ze zemí, jako jsou Česko, Slovensko, Irsko, Turecko nebo Německo. Co je ale můj úplně klíčový poznatek: I přesto, že každý z těch trhů je kulturně úplně odlišný, zákazníci všude očekávají od finančních služeb v zásadě totéž,“ konstatoval Jakub Drobec s tím, že „je úžasné být zase nazpět doma …. a mít možnost podpořit rozvoj domácích ekonomik“.

PSALI JSME:
Uniqa získává společnosti AXA v Česku, Polsku a na Slovensku

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB